Kraniosakrální terapie Ostrava

Bc. Karolína Kaňoková

Co je Kraniosakrální terapie?

Kraniosakrální terapie je velmi jemná doteková metoda, která podporuje vrozenou schopnost těla uzdravit se, přináší psychickou i fyzickou úlevu a může řešit řadu zdravotních a psychosomatických problémů.

Zároveň může být tato terapie i přirozenou cestou pro zklidnění a uvolnění, pravidelné péče o tělo a cestou sebepoznání.

kranio

Někdy se přirozené působení ozdravných procesů v těle může narušit, oslabit nebo zablokovat. Děje se to zpravidla v náročných situacích jako jsou chronické nemoci, úrazy, dlouhodobé stresy, emocionální traumata a celková vyčerpanost. Organismus reaguje stažením a vznikem ohnisek napětí na různých úrovních. My to většinou na sobě vnímáme jako bolest, ztuhnutí, silnou únavu, nebo zaznamenáme omezení funkce jednotlivých orgánů, nebo narušení zdravých pohybových vzorců. Ošetření podporuje rozpuštění vzorců napětí a obnovuje plynutí tekutin a energií

CO MI OŠETŘENÍ PŘINESE ?

Kraniosakrální terapie
Transformační Energetická Psychologie Ostrava

PRO KOHO JE KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE VHODNÁ ?

JAK TERAPIE PROBÍHÁ ?

Při ošetření je klient oblečený, obvykle leží na lehátku, nebo je jinak pohodlně usazený (doporučuji lehké a volné oblečení) a terapeut mu podle potřeby přikládá ruce na, nebo pod tělo. Zůstává s ním ve velmi jemném kontaktu. Klient se pozvolna v klidu začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která si samo určí. Terapeut skrze naslouchání projevům klientova těla pomáhá uvést celý systém do harmonie a zahájit léčivé procesy. Ty se aktivují na všech úrovních – fyzické, psychické i duševní. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje a spouští samoléčebný proces.

Po ošetření se může dostavit únava, proto doporučuji po zbytek dne klidnější režim. Probíhající čistící procesy je vhodné podpořit zvýšeným příjmem tekutin (ideálně voda s vyšším obsahem minerálních látek). Před a po ošetření není vhodné pít alkohol. 

Ošetření trvá přibližně hodinu.