O mně

Bc. Karolína Kaňoková

Karolina Kanoková

Jmenuji se Karolína Kaňoková a působím jako terapeutka psycho-energetické transformace. Vystudovala jsem Slezskou univerzitu v Opavě – obor Všeobecná zdravotní sestra. Po škole jsem začala pracovat v nemocnici, jeden rok na plicním oddělení, další dva roky na klinice čelistní a obličejové chirurgie. V této době jsem začala mít zdravotní problémy, u kterých jsem si myslela, že mi je způsobuje stres a práce na třísměnný provoz.

Dostala jsem nabídku práce v domově pro seniory na pozici staniční sestry, kterou jsem přijala. Stále více jsem ale cítila, že mé místo je někde jinde. Moje zájmy se s mou profesí rozcházely čím dál víc, až jsem došla k rozhodnutí, že ve zdravotnictví nezůstanu. I tak jsem ale za tuto zkušenost velmi vděčná. Začala jsem si uvědomovat, jak důležitý je individuální přístup ke každému člověku. Sama jsem si prošla obdobím, kdy jsem intenzivně pracovala sama na sobě. Jak na psychickém, tak na fyzickém zdraví. Navštívila jsem několik terapeutů, účastnila se přednášek, kurzů osobního rozvoje a koučinku, studovala akademii Tradiční čínské medicíny.

Úspěšně jsem absolvovala certifikované studium Transformační energetické psychologie. Ta mně nadchla svou rozmanitostí a úspěšností při řešení problémů velkého spektra. Kombinuje několik různých metod, jako např. EFT, NLP, Kvantová Transformace Mysli, koučink, práce s vědomím a nevědomím, práce s vnitřním dítětem, sladění levé a pravé hemisféry, technika asociace a disociace, Silvova metoda – vybrané techniky. Tyto metody používám dle individuálních potřeb daného klienta tak, aby byl zajištěn celostní terapeutický přístup. Baví mě pozorovat, jak se lidem po terapii uleví a naberou zpátky svou sílu. Nyní se dále vzdělávám v oblasti psychosomatiky, emočního zdraví, výživy a dalších.

Samozřejmostí je pro mne dodržování etického kodexu kouče.